Yüz Derisi Nasıl Genç Tutulur

yuz-genc-gorunum25 yaşından başlayarak yüz derisinde yaşlanma süreçleri başlar.

Yıllar geçtikçe cilt daha kuru ve nazik olur, kırışıklıklar, lekeler oluşur, derinin rengi kötüleşiyor, cilt solgun görünüyor vb.

Bütün bunlar doğal süreçlerdir ve organizmanın genel yaşlanması ile ilgilidir. Fakat bu süreçleri durdurmak mümkün olmasa da, pek yavaşlatmak mümkündür.

Basit məsləhətlərimiz cildinizi daha genç ve sağlıklı tutmaya yardımcı edecekler.

Böylece,

1. Genç yaşlardan mimikanıza ciddi fikir verin. Mimikanı mümkün olduğunca “fakir” edin. Eğer kadın sürekli alnını, burnunun qırışdırır, dudaklarını saxır, aşırı gülümsəyirsə vb., Bu kırışıklıkların daha çabuk oluşmasına neden olacaktır. Japon kadınları ihtiyar yaşlarına gibi yüz derisini genç ve kırışıklık tutar. Bunun temel nedenlerinden biri onların mimikte az kullanmasıdır.

2. Mümkün olduğunca az durumlarda pudra ve fondöten kremleri kullanın. Bu araçlar cildin gözeneklerini kapıyor ki, sonuçta cildin nəfəsalması bozulur. Bu ise yüz derisinin qocalmasını hızlandırır.

3. Düzgün ve hayırlı beslenmek çok önemlidir. Tüm sebzelerin içeriğinde antioksidanlar var. Bu maddeler vücutta ve dahil, yüz derisinde giden yaşlanma süreçleri lengidir. Cilt için narenciye, siyah frenk üzümü, çilek çok iyidir. Onların içinde güçlü antioksidan özelliklerine sahip olan C vitamini var.

Tüm turuncu ve kırmızı renkte olan meyve ve sebzeler (havuç, domates, kabak, Bulgar biberi, kayısı vb.) Beta-karotinle zengindir. Beta-karoten (A vitamini) organizmada hücrelerin yenilenmesine sorumludur. Pahalı anti-age (cavanlaşdıran) kremlerin içeriğinde bulunan retinol A vitaminidir.

Fındık da (ceviz, fındık, keşyu, badem vb.) Cilt için çok iyidir. Onların içinde E vitamini ve koenzim Q10 var ki, bu maddeler hücrelerin rejenere (restorasyon) süreçlerini hızlandırır ve beslenmesini artırır. Fakat fındık kötüye kullanmak olmaz.

Balık (özellikle qızılbalıq, ringa, sardalye, uskumru) deri için en hayırlı ürünlerden biridir. A, D vitaminleri, omega-3 yağlı asitlerle zengin olan balık cildi gençleştirir, daha parlak.

Tüm yarmalar (özellikle yuvarlak beyaz pirinç, kahverengi pirinç, qarabaşaq, yulaf buğday vb.) Cilt için çok iyidir. Onların içinde çok miktarda silis mikroelementi var ki, bu iz element kollagenin (cildi möhkemlendiren madde) hazırlanmasını uyarır. Ayrıca yarmalarda çok miktarda B grubu vitaminleri bulunuyor. Bu vitaminler cildin restorasyonuna yardımcı olur.

Kadının beslenmesinde karşı yeterli yağlar (zeytinyağı, tereyağı) olmalıdır. Kuru cilt daha çabuk yaşlanıyor. Yağlar ise cildi kuruluktan kurtarır. Ayrıca yağlar yağlı asitlerle zengindir. Yağlı asitler cildin daha çabuk kavuşması için yardımcı olur.

Süt ürünleri de (peynir, yoğurt, doğal yoğurt vb.) Cilt için çok iyidir. Içeriğinde cildin durumu için çok önemli olan proteinler, kalsiyum, selenyum gibi iz elementler var.

Şu anda kadınların çoğunluğu kilo çeşitli diyetlerden kullanır. Fakat kadınlar bunu da bilmelidir ki, hızlı kilo kaybı yüz derisinin durumuna oldukça olumsuz etkiliyor.

4. Suyun karşı yeterli kabul edilmesi cildin genç ve sağlıklı kalması için çok önemlidir. Her gün 8-10 bardak temiz su almak gerekir. Su cildi kuruluktan kurtarır, organizmayı yaşlanma süreçleri hızlandıran hasarlı maddelerden (cüruf, toksinler vb.) Temizler.

5. Yüz derisini genç tutmak isteyen kadın mutlaka hareketli olmalıdır – beden eğitimi, sporla meşgul olmalıdır, genellikle açık havada dolaşmalıdır. Fiziksel Aktivite organizmada kan dolaşımı iyileştirir. Bu ise tüm vücudun ve dahil, yüz derisinin genç ve sağlıklı kalması için temel şartlardan biridir.

6. Kadınların büyük kısmı bilir ki, uykunun az olması yüz derisine olumsuz etkiliyor. Bu gerçektir. Cildi genç tutmak isteyen kadın kifayyət qədə yatmalı ve dincelmelidir, stres ve həyacanlamalardan uzak olmalıdır.

7. Özel kozmetik masaj, besleyici ve nemlendirici maskeler ve kremler yüz derisini genç tutmaya yardımcı olur.

Google Aramaları:

  • cildimi nasıl genç tutabilirim
Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir