WordPress Yazı İçinde Adsense

Adsense gibi büyük bir geliri hiçe saymak elbete mümkün değildir. Adsense reklamlarımızı wordpress te yayınlarken bazen sorunlar yaşayabiliyoruz örnek vermek gerekirse yazı içerisine adsense reklam ekleme hususunda reklam kodunu ekliyoruz fakat reklam gözükmüyor. Bakıyoruz bir sayfadaki reklam sınırını aştık mı diye onuda aşmamışız. Sorun şundan kaynaklanmakta sevgili okuyucular wordpress kendi kafasına göre adsense reklam kodunu değiştiriyor. Aralara  </br> tarzı html kodlar ekliyor dolayısıyla reklamımız gözükmüyor. Şimdi wordpresste en sağlıklı yazı içi reklam nasıl yayınlanır ona bakalım..

Temamızın functions.php fonksiyon dosyasını açalım içerisine ;

[function adsense_goster() { return ‘728×60 reklam kodunuzu buraya kopyalayabilirsiniz’; } add_shortcode(‘72860’, ‘adsense_goster’);]

ve yazdığınız yazı içinde adsense reklamını nerede göstermek istiyorsanız oraya [72860] temamıza shordcode mizi eklemiş olduk. 72860 kısmını kafanıza göre değiştirin sizin reklam boyutunuz neyse onu koyun veyahutta aklınızda isim olarak kalması daha kolaysa [reklam1] gibi bi isim verin..Tüm reklamları tanıtmak istersenizde şu yolu izleyin.

[function adsense_goster2() { return ‘300×60 reklam kodunuzu buraya kopyalayabilirsiniz’; } add_shortcode(‘30060’, ‘adsense_goster2’);]

[function adsense_goster() kodunu [function adsense_goster2()  yapın hem altta hem üstte yoksa temanız hata verir iki aynı fonksiyon olduğu içn bu şekilde istediğiniz kadar reklam ekleyebilirsiniz. Böylece wordpress adsense reklamlarınızı bozamaz ve sağlıklı bir şekilde reklamlarınızı yayınlamış olursunuz . Bol kazançlar herkese.

WordPress Yazı İçinde Adsense gözükmüyor

Etiketler:, , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

2 Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir