WordPress Gelişmiş İstatistik Eklentisi

İstatistik servisleri kullanırken birçoğu bir kod oluşturur ve  sitemize link veya küçük ikonlarla kodu yerleştirmemizi ister ve bize detaylı analizler sunar. Fakat sitemize koyduğumuz kod , ya link şeklinde yada küçük ikonlar şeklinde gözükür ve sayaç sitesine link çıkışı olur.

Sponsorlu Bağlantılar:

Bu kodlar sitemizin her bir sayfasında görüneceğinden sayaç sitesine belki binlerce dofollow link vermiş oluruz. Buda SEO açısından oldukça zararlı bir durumdur. Bir çok sayaç hizmeti sunan site linksiz sayaç eklmek için ücret ödemenizi ister. Bunların dışında gelişmiş istatistikler sunabilen Google Analytics ve Yandex Metrica vardır bunlar siteden link çıkışı sağlamazlar fakat özellikle de Google Analytics raporları anlık olarak değil gece 00: 00 ‘da görmemize izin verir. Biz ise anlık olarak ücretsiz ve seri bir şekilde gelen ziyarretçi sayısını , nerden geldiğini , hangi kelimeden arama yaparak sitemize ulaştığını , sitemizde kaç dakika kaldığını , dğer domografik istatistikleri ve hangi tarayıcıyı – hangi işletim sistemini kullandığını merak ederiz.. Şimdi dikkatle okuyun. Bunların hepsini herhangi bir link çıkışı olmadan ve drek wordpress admin panelinde çok gelişmiş istatistik sunan wordpress istatistik eklentisi (wordpress statistic) tanıtacağım.

Sponsorlu Bağlantılar:

Aşağıda vereceğim eklentinin sayfasından alınan screen’lerdir ingilizce olmasına aldanmayın eklentinin türkçe desteği vardır ve çeviri %100 oranındadır. WordPress istatistik eklentisi çok sık kendini güncelleyerek yeni özellikler eklenmektedir.

Eklentinin son sürümünü buradan edinebilirsiniz. Şimdi resimlerle eklentiyi biraz inceleyelim dilerseniz.

1. Bu ekran istatistik eklentisinin ana ekranıdır. Tüm istatistiklerin özetini bu ekranda kullanıcıya sunar. Ekran özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Widget’leri istediğiniz gibi sürekle bırak ajax alt yapısıyla istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

wordpress isatistik eklentisi

Detaylı istatistik sayfalarını ele alalım;

2.Aşağudaki ekran ise size son ziyaretçileri detaylı bir şekilde gösterir.

son-ziyaretciler

3.Tekil ve çoğul hitlerinizi günlere, aylara ve yıllara göre grafik üzerinde görmenize olanak verir.

istatistik-grafik

4.Google , Yahoo, Yandex, Bing gibi arama motorların da , ziyaretçilerin hangi kelimeler arayarak sitenize geldiklerini gösterir. google-aranan-kelimeler

5.Buradada arama motoru istatistiği grafiğini görüyorsunuz. arama-motoru-istatistik-grafigi

6.Diğer bazı istatistik raporları;

istatistik-optimizasyon-sayfasi sidebar-istatistik ziyaretci-referans-istatistigi

WordPress statistic eklentisi gördüğünüz üzre çok gelişmiş istatistikler sunmaktadır. Ve yönetimi admin panelinden olduğundan oldukça kullanışlı ve kolaydır. Başka bir wordpress eklenti tanıtımında görüşmek üzre.

Google Aramaları:

  • wordpress istatistik eklentisi
Etiketler:, , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

4 Yorumlar

  1. Ben yeni kullanmaya başladım. Görünüşe göre google analytics’den iyi. Denedikten sonra buraya yorum yapıcam.Teşekkürler.

    Bir Cevap Gönder
  2. Görsellere göre ayrıntılı güzel bir eklenti ama net sonuçlar kullanınca belli olur bakalım şimdi deneyelim.

    Bir Cevap Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir