WordPress Gelişmiş Anket Eklentisi

wordpress-anket-eklentisiSevgili Webstar arkadaşlarım bildiğiniz üzere en iyi  wordpress eklentilerini tanıtıyoruz. Belli bir indirilme sayısına ulaşmış wordpress kullanıcıları tarafından denenmiş eklentiler olmasına dikkat ediyoruz. Bugün ise sizlere en popüler wordpress anket eklentisi’ni tanıtacağım.

Öncelikle wordpress anket eklentlerinin kullanım amacı nedir, websitelerine ne gibi yararlar sağlarlar bunlara bakalım. Anketi gündem ile ilgili konularda web sitenizin kullanıcıları aracılığı ile kamu oyu araştırması yapmış olursunuz. Kullanıcılarla etkileşim halinde olursunuz. Sitenize geri dönüş sayısı artar. Buda sitenizi daha iyi yerlere getirmek için iyi bir yöntemdir. Gelişmiş , çok kullanılan ve bana göre en iyi  wordpress anket eklentisi olan wp-polls anketle ilgili bütün istediklerinizi karşılayacak nitelikte bir eklentidir. Eklenti bir kaç adımda türkçeye çevrilerek rahat bir kullanım sağlamaktadır.

WordPress anket eklentisini indirmek için https://wordpress.org/plugins/wp-polls/ bu linke tıklayıp indirebilirsiniz. Daha sonra wp-content/plugins içine çıkardığınız dosyaları ftp aracılığı ile atmalısınız veya wordpress admin panelinde yeni eklenti >> Wp-Polls diye aratarak kurabilirsniz. Eklenti kurulduğunda ingilizce olarak kurulacaktır fakat kolayca türkçeye çevirme adımlarını tamamlayalım.

Wp-Pools Türkçeleştirmek İçin:

https://plugins.trac.wordpress.org/browser/wp-polls/i18n/ bu adrese girerek tr_TR.po ve tr_TR.mo dosyalarını bilgisayarınıza indirin. wp-polls-turkcelestirmeDaha sonra plugins klasöründe Wp-Polls eklentisinin ana dizinine indirdiğiniz dosyaları ftp aracılığı ile yükleyin.

wp-polss-turkce-dil-dosyasiWordPress admin panelinizi yenileyin eklentinin artık türkçe olduğunu göreceksiniz.

Sponsor Bağlantılar:

WordPress Anket eklentisi WP-POLLS’u tanıttık. Anlamadığınız yada yapamadığınız bir şey olursa yorum bölümünden yazınız. yardımcı olalım.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

1 Yorum

  1. Emeğine sağlık çok işime yaradı

    Bir Cevap Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir