Spam Yorumlar ve İnanılmaz Faydaları

spam yorumlarWebstar okuyucuları uzun bir aradan sonra bir seo makalesinde tekrar beraberiz. Konumuz Spam yorumlar  Özellikle WordPress kullanan değerli okuyucularım bu yazıyı dikkatle okumanızı öneriyorum çünkü web sitelerinize seo yaparken çok işinize yarayacak. Spam yorumlarının faydaları adlı makalemizin detaylarına geçelim.

Bir çok dilde, genellikle botlar tarafından veya manuel olarak backlink kazanmak için spam yorumların istilasına uğradığımız çok zaman olmuştur. Ama bizbu spam yorumları engelleme girişimlerinde bulunuruz. Genellikle ya sileriz yada istenmeyen olarak işaretleriz.

Hatta bu duruma canımız sıkılır. Sonrada webmaster forumlarından parayla yorum almaya kalkanlar bile var. İşte tam bu noktada sapam yorumları kullanacağız. “Spam yorumlar veli nimettir.” bu lafımı yazın bir kenara :) şimdi şöyle yapıyoruz;

  • Akismet veya benzeri spam yorumları engelleyen eklentileri kökten siliyoruz.
  • Yapılan yorumlar farklı ip lerden gelen yorumlardır bunu unutmayalım.
  • Çöp kutusunda da spam yorumlar varsa onlarında hepsini geri al işlemi yapalım.
  • Yorumları düzenlemek için yorum sayfasında “düzenle” diyelim.
  • Başlık kısmına, o yazıya ait en önemli anahtar kelimeyi girelim.
  • Email adresi kalsın.
  • Herifin websitesini silelim. Burayı ya boş bırakalım veyahutta ilgili yazının linkini kopyalayalım. (kendi sitemizde ki link) Bu bize backlink sağlamış olacak.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Daha doğrusu en önemlisi bunlar takıldığınız veya eklemek istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Haydi hayırlı işler size :) Follow me :)

Etiketler:, , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir