Opencart 2X Resimli Arama Eklentisi

Opencart’ta muhteşem  bir eklentiyi sizinle paylaşmak istedim bugün. Eklentimiz meşhur opencart eticaret altyapısının 2x versiyonları için geliştirilmiştir. Opencart için gelişmiş resimli arama eklentisi , müşteriler için kolaylık sağlamasının yanında görsel olarakta göz doyurmaktadır. Yapılan araştırmalarda E-ticaret sitelerinde görselliği zayıf olanlar rağbet görmüyor. Eklentimiz aranılan ürünün baş harflerinden başlayarak yazmaya başladığınızda ürünün resmi , modeli , adı , kampanyası ve fiyatı şeklinde isteğe bağlı özelleştirilebilir şekilde  admin paneliden ayarlanabilir.  Eklentinin çalışan halinden bir görüntüyü aşağıdan görebilirsiniz. buradan indirin.

opencart-resimli-arama-eklentisiGelişmiş arama eklentisini kurmak için opencart yönetim panelinden eklentiler başlığı altında eklenti yükle bölümünden indirdiğiniz rar halindeki dosyayı dışarı çıkarıp xml dosyasını import ediniz. Eklenti vqmood değil oc mood olarak çalıştığından kolay kurulur.

İmport işleminden sonra modifikasyonlar bölümünde eklentiyi göreceksiniz. Modifikasyon bölümünde yenile işaretine tıklayın. Sonra ayarları yapmak üzre Sistem >> Mağazalar >> Düzenle yolunu takip edin Orada Ajax Advenced Search sekmesi göreceksiniz buradan ayarları kaydedip çıkıyorsunuz. Eklenti çalışmış olacaktır. Sorun yaşayanlar yazarlarsa çözüm bulmaya çalışalım.

Etiketler:, , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir