Google Adsense Onayı İçin Etkili Yöntemler

Webmaster forumlarında Webstar.gen.tr’nin Adsense’e nasıl 14 günde kayıt olduğunu bu yöntemleri paylaşmamı istediler. Herkese tek tek cevap vermektense bu makaleyi yazmayı uygun gördüm. Adsense’e kayıt olurken uyguladığım etkili yöntemleri maddeler halinde listeliyorum.

Adsense Onayı İçin Yöntemler

 • Adsenseye başvurmadan önce web sitenizin en az iki hafta veya en az günlük 100 tekil hite ulaşmasını beklemenizi öneriyorum. Bu sizin tıklama başı ücretlerinizi artıracaktır.
 • Web sitenizde başlangıçta en az 10-15 adet tamamen özgün makaleler olsun.
 • Göze hoş gelen kullanışlı bir tasarım seçin.
 • Bunlar hazırsa geliyorum en etkili yönteme bu maddeyi dikkatlice okuyunuz. Yazılarınızın ana sayfada ki görünür kısmı olan excerpt değerini en az 700 yapın. Dediğim gibi iç sayfalardan çok Anasayfanız en önemlisi. (Yetersiz içerik reddi alan arkadaşlar için söylüyorum.)
 • Anasayfada çok fazla tekrar ede içerik bulunmasın. Örnekle açıklayalım . diyelim ki son yazılar widgeti var , Son yorumlar widgeti var ve zaten birde son yazıların gözüktüğü ana content var bir makaleniz bunların hepsinde aynı anda gözükebilir. Bunun için gerekli ayarları yapıp tekrarı azaltın.
 • Websitenizde veya blogunuzda kullandığınız resimlerin herbirini ayrı ayrı düzenleyin. Hepsinin bir title=”” bir alt=”” değeri olsun. Böylece resimleri özgünleştirmiş olacaksınız.
 • Başvuruda gerçek kimlik bilgilerinizi kullanarak başvurduktan sonra 1.onayı geçtiniz diyelim. Google Adsense sizden web sitenize bir reklam koymanızı ve onaylanana kadar gözükmeyeceğini söyleyecektir. Reklamı sitenizin en görünür ve çarpıcı yeri olan header (kafa bölümü) ‘a koyun. Zaten gözükmeyecek reklam çirkin bir görüntü olmaz. Onay geldikten sonra istediğiniz gibi değiştirirsiniz.
 • Şimdi yapmanız gereken ikinci onayı sabırla beklemek . İkinci onay 1 saatte olabildiği gibi 3-4 gün hatta google’ın dediğine göre 1 hafta sürebiliyormuş. Ama ben hiç bir hafta sürdüğünü görmedim. Muhtemelen iki günde cevap gelecektir.


Önemli NOT:

Önemli NOT  Google her nedense bu sıralar adsense için başvuranlara mail göndermeyi unutuyor :) Bu yüzden adsense’yi manuel olarak sürekli kontrol edin ki işlemleriniz uzamasın

Bir teşekkürü çok görmeyin :) Ayrıca sorularınızı da yorum kısmından bekliyorum.


Share

Google Aramaları:

 • adsense tr
Etiketler:, , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

18 Yorumlar

 1. 4 ve 5 maddeleri tam bilmiyordum aklımın bi köşesine yazdım teşekkürler hocam :)

  Bir Cevap Gönder
 2. Hocam ben başvurdum 10 Haziran’dan beri bekliyorum cevap gelmedi ama Google Analiytcs aracılığı ile siteme Google Adsense click gibi bir ziyaret söz konusu.Ayrıca bu anasayfa excerpt nasıl çözüme kavuşturacağız.

  Yazı için ayrı ayrı çok teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş.Adsense’e başvurmadan önce kullanıcı rehberi gibi iş görecek bir yazı.

  Bir Cevap Gönder
  • bazen geç cevap verebiliyorlar. sabırlı olun.. Anasayfadaki devamını oku yazan yerden önceki kelime sayısını çoğaltacaksınız. Excerpt ten kastım budur.

   Bir Cevap Gönder
   • Eevet biliyorum ama nasıl çoğaltacağız onu bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

    Bir Cevap Gönder
 3. Birçok kez başvuru yaptım önce onaylayıp birkaç gün sonra uygunsuz diye atıyorlar bakalım yeni sitem için tekrar deniyeceğim teşekkürler :)

  Bir Cevap Gönder
 4. başvurdum hemen kabul edildim .teşekürler

  Bir Cevap Gönder
 5. degerlibilgi.com sence alırmı yav 😀

  Bir Cevap Gönder
 6. Hocam wp ile yapılmış video sitesi için bir öneriniz varmı acaba

  Bir Cevap Gönder
 7. Merhaba hocam 1. başvurumu yaptım cevap hala gelmedi. 3 Gün oluyor.

  Bir Cevap Gönder
 8. adsense den mail geldi bir reklam birimi oluşturun diye. ama kayıt ettiğim sitenin hosting i yok. başka bir blog siteme reklam eklentisi koyup onay bekleyebilir miyim? yoksa kayıt olduğum siteye mi koymam gerek?

  Bir Cevap Gönder

Trackbacks / Pingbacks

 1. Adsense Onayında Sorun Yaşayanların Sorunlarını Çözüyoruz | WebStar - […] Ayrıca şu yazımızı okuyabilirsiniz: Google Adsense Onayı İçin Etkili Yöntemler […]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir