Gelişmiş WordPress Nofollow Eklentisi

Web sitelerimizdeki link çıkışları , SEO açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu linklerin nasıl siteden nofollow olarak mı yoksa dofollow olarakmı çıktığı ayrıca önem taşır. Yazılarımızı yazarken diğer sitelere dofollow link vermemek ve sıralamalarda gerilemememek için. Nofollow olarak link çıkışı yapmamız gerekir. Bugün tanıtacağım eklenti  bence en iyi wordpress nofollow eklentisidir. Neden derseniz diğer wordpress nofollow eklentileri sitedeki tüm linkleri nofollow yapıyor özelleştirebilme şansınız yok . Bunlardan en meşhur olanı “External Link” eklentisi fakat bu eklentiyide  özelleştiremiyorsunuz. Peki neden özelleştirme ye gerek kalsın ki ? diyorsanız yanıt başka sitelere link alımı , tanıtım yazısı alıyor olabilirsiniz burda da linki dofollow olarak vermeniz gerekir. İşte bu hariç tutma özelliği olan nofollow wordpress  eklentisi bu noktada çok işinize yarayacaktır.

Google Sponsor Reklamı:

Eklentiyi kolayca kullanmanız için ayarları resimli olarak anlattım incelemenizde fayda var. Kurulumu bildiğiniz gibi indirip plugins klasörüne atarsınız ve panelden etkinleştir dersiniz  veya kolay yol olan eklenti ara bölümünden  “WP-NoExternalLinks” yazarak kurabilirsiniz. Daha sonra Ayarlar >> WP-NoExternalLinks yolunu takip edin ve ayarları yapalım birlikte .

İndirmek İsteyenler İçin Eklenti Sayfası

2014-07-04_18-18-08
Mask links in your posts Bu bölümü işaretlerseniz tüm yazılarınızdaki link çıkışları nofollow olur.

Mask links in comments Bu bölüm ise yorumları nofollow yapar.

Mask comments authors`s links  Yorum yapanların web sitelerini nofollow yapar

Add rel=nofollow for masked links (for google)  Nofollow linkini nasıl ekleyeceğinizden bahsediyor. Google için REL=”nofollow” Dur ama bu kod son zamanlarda önemli hit kaynağı haline gelen yandex için geçerli değildir.

Add target=”blank” for all links to other sites (links will open in new window) Yeni sekmede açılmasını istiyorsanız bu seçeneği seçeceksiniz.

Surround masked links with <noindex>link</noindex> tag (for yandex search engine) Buda Yandex’in no follow kodudur . Eğer yandexte de linkleriniz nofollow olarak görünsün istiyorsanız . linkinizi <noindex> tagları arasına larak bunu sağlıyor.

wordpress nofollow eklentisi

Diyelimki bir tanıtım yazısı yada link çıkışını dofollow olarak yapmak istiyorsunuz. Bunun için Exclude URLs that you don`t want to mask (all urls, beginning with those, won`t be masked). Put one adress on each line, including prefix  bu bölüme alt alta dofollow olacak linkleri ekliyorsunuz resimde  (webstar.gen.tr) yi eklediğim yere ekleyin. Eklentinin daha başka özellikleri de var gördüğünüz gibi 302 yönlendirmeleri vs. Ama bunların bizim için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Şimdi  webstar’ın sorusu  şudur:  Çok kullanılan WordPress External Link eklentisi  mi iyi yoksa tanıttığımız  WP-NoExternalLinks mi ?

Etiketler:, , , , , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

2 Yorumlar

  1. çok güzel açıklamışsınız hocam elinize sağlık

    Bir Cevap Gönder

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir