Alexa’da Yükselmek (%100 Garantili)

Bugün sizlere sunacağım makale Alexa değerinizi yükseltmekle ilgili.Umarım herkes için yararlı olur.Peki alexa da yükselmek ne işimize yarayacak öncelikle buna bakalım.Alexa dünyanın en iyi toplist sırasıdır.En gerçekçi değerleri alexa verir. Web sitenizin alexa sırası düşükse goole bunu farkeder ve SEO uygulamalarında önemli bir değeri vardır.Alexa sıranız düşükse önemli bir kullanıcı hitiniz var demektir.Büyük çapta reklam firmalar Google PR değerinize bakmazlar Alexa sıranıza bakarlar.İşte tam da bu yüzden Alexa sıramzı kısa yoldan düşürmeyi ele alıcaz.alexa yükselme

İlk olarak buraya tıklayarak Alexa’ya kayıt oluyoruz. Kayıt olduktan sonra add site bölümü karşınıza gelecek buradan sitemizi ekliyoruz ve küçük bir doğrulama (comfirm) yönergeleri geliyor Alexa nın verdiği kodları sitemizin <head> tagından sonra veya <body/> tagının hemen üzerine yapıştırıyoruz.Confirm butonuna tıklayarak alexa’da sitemizi doğrulamış oluyoruz.Bu işlemlerin hepsi bittikten sonra alexa’nın sitemize eklememizi istediği gösterge şablonlarından birini alıp sitemize ekleyelim.Bu çok önemli bir husus bunu yapmasak da olur demeyin mutlaka yapın arkadaşlar.

 

Gelelim alexa sıramızı önemli ölçüde hızla düşürecek olan taktiğimize. Buraya tıklayarak . Alexa Toolbar Değil de install as statusbar butonuna tıklayarak Firefox tarayıcımıza kuruyoruz.(Sadece Mozilla Firefox’ta çalışır eğer Firefox tarayıcısına sahip değilseniz buraya tıklayarak indirip kurabilirsiniz.) Kurulum işlemi bitip firefox’u yeniden başlattığınızda eklenti aktifleşmiş olacaktır.Gelelim burada nasıl bir yol izleyeceğimize;

 

Bilgisayar başında geçirdiğimiz 2-3 saat içerisinde siteniz sürekli açık kalsın ve ortalama 10 dakikada bir anasayfanıza tıklayın yani 10 dakika anasayfanızı görüntüleyin 10 dakikada herhangi bir konunuzu (konu farketmez) bir kaç saat boyunca her gün bunu uygulayın.Yöntemin sonuçları inanılmazdır.29 milyonla başlayan bir web sitemi 2 gün içerisin de 16 milyona düşürdüğümü biliyorum. 10 milyonun altına düştüğünüz de değişim hızı yavaşlayacaktır milyonlar değil de çoğu zaman binlerle değişim olacaktır.

 

Gelelim son taktiğimize webmaster forumlarında konu açarak veya arkadaşlarınızdan yardım isteyerek sitenize 5yıldız ve yorum yapmalarını sağlayın bu da önemli ölçüde alexa sıranıza etki edecektir.

 

Emeğe saygı için lütfen yayınladığınız yerde kaynak link veriniz.

 

Geldik makalemizin sonuna :) Sizlere tavsiyem anlattığım yöntemleri eksiksiz uygulayınız.Göreceksiniz ki değişim şaşırtıcı (Buda benim garantim olsun siz değerli okuyucularıma) Sorularınız ve görüşleriniz için aşağıda ki yorum bölümüne yorum yapmaktan çekinmeyiniz.Bir daha ki makalelerde görüşmek ümidiyle.

Etiketler:, , , ,

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yazar: webstar

2002 Yılında sanal mecraya katılan Webstar ; Web Yazılım, Web Tasarım ve SEO alanında kendisini geliştirmiştir. Aynı zamanda Makine Mühendisidir.

Bu yazıya paylaş

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir